radio, radio internetowe, radio online, rmf, zet, eska, trójka, radio 81Wybierz artystę

 0-9   A   B   C   D   E   F   G   H   I   J   K   L   Ł   M   N   O   P   R   S   T   U   V   W   Y   Z 


Ewelina Lisowska - biografia, dyskografia, teledyski - RADIO 81
Bio Eweliny Lisowskiej
Ewelina Lisowska

Imię i nazwisko: Ewelina Lisowska
Data i miejsce urodzenia: 23 sierpnia 1991 / Cerekwica
Kraj: Polska
Gatunek: Pop, Rock


Teledyski Eweliny Lisowskiej
Ewelina Lisowska
Ewelina Lisowska
Foto: materiały prasowe

Ewelina Lisowska pochodzi z niewielkiej miejscowości o nazwie Cerekwica. Urodziła się w 1991 roku i na co dzień studiuje filologię angielską. Od dziecka śpiewała wiedząc, że w przyszłości... zrobi karierę jako wokalistka.

Przygodę z muzyką zaczynała już w dzieciństwie - ukończyła Szkołę Muzyczną I stopnia im. Grażyny Bacewicz we Wrocławiu, w klasie gitary klasycznej.

Po szkole rozpoczęła współpracę z zespołem Nurth, w którym występuje pod pseudonimem Evelynn. Grupa gra muzykę w stylistyce rocka wzbogaconego elementami hardcore'u i post-hardcore'u. Skład zespołu uzupełnia trzech panów: Jonson, Gruz i Pucek. Jak piszą na swojej oficjalnej stronie, ich największą zaletą jest to, że nie boją się wyzwań i eksperymentów. W listopadzie 2011 roku ukazała się debiutancka epka formacji.

Artystka popularność zdobyła jednak jako solistka, występując w programach talent show. Najpierw dała się poznać w "Mam talent", w którym jednak nie osiągnęła znaczącego sukcesu. Ten przyszedł w drugiej edycji programu "X Factor", w którym, startując pod opieką Tatiany Okupnik, zaszła najdalej spośród solowych wokalistek. Program przyniósł Ewelinie uznanie i rozpoznawalność. Z show odpadła tuż przed finałowym odcinkiem.

Na początku sierpnia 2012 roku w sklepach pojawiła się debiutancka, solowa płyta Eweliny, zatytułowana po prostu jej imieniem i nazwiskiem. EP-ka składa się z sześciu piosenek i prezentuje różnorodną muzykę - od rocka, po popowe ballady.

10 grudnia 2012 odbyła się premiera kolejnego singla piosenkarki, "W stronę słońca", który w serwisie YouTube odsłuchany został ponad dwa miliony razy w ciągu tygodnia i dzięki temu znalazł się na liście najchętniej odtwarzanych materiałów muzycznych na świecie.Strona oficjalna:
facebook.com/Lisowska.Ewelina


Źródło: różne materiały

Dyskografia Eweliny LisowskiejEwelina LisowskaGaleria
Ewelina Lisowska Ewelina Lisowska Ewelina Lisowska Ewelina Lisowska Ewelina Lisowska Ewelina Lisowska Ewelina Lisowska Ewelina Lisowska Ewelina Lisowska Ewelina Lisowska Ewelina Lisowska Ewelina Lisowska Ewelina Lisowska Ewelina Lisowska Ewelina Lisowska Ewelina Lisowska Ewelina Lisowska Ewelina Lisowska Ewelina Lisowska Ewelina Lisowska Ewelina Lisowska Ewelina Lisowska Ewelina Lisowska Ewelina Lisowska Ewelina Lisowska Ewelina Lisowska Foto: facebook.com/Lisowska.Ewelina